Przełamanie ! Wisła – Pogwizdów – 4:1

Po sześciu porażkach z rzędu podopieczni Marcina Rabczaka Wisła Strumień odniosła wreszcie zwycięstwo, pokonując w dniu dzisiejszym na własnym stadionie Olzę Pogwizdów 4:1

Jednym z jedynych dwóch spotkań w regionie, jakie się odbyły w  sobotnie popołudnie, był mecz 8 kolejki gier A Klasy Skoczów, w którym Wisła Strumień podejmowała rywali z Pogwizdowa. Faworytem spotkania wydawali się być goście, punkty w komplecie wywalczyli niespodziewanie gospodarze.

Początek spotkania to mocne rozpoczęcie z obu stron. Wpierw Helanda pokonał pewnym uderzeniem Michał Hanusiak. Odpowiedź ze strony Olzy przyszła już po minucie, a piłkę do bramki Jodłowca skierował Marek Przyszlakowski. Na przerwę w lepszych nastrojach schodzili gospodarze, w osiemnastej minucie prowadzenie dał im Maksymilian Szczypka.

W drugiej połowie przez wiele minut goście próbowali doprowadzić do wyrównania, bramki zdobywali jednak już tylko gospodarze. Wpierw wynik podwyższył z rzutu wolnego Mirosław Ustaszewski, a ustalił go, w doliczonym czasie gry, rezerwowy do 85 minuty meczu, Kamil Kawa.

Dzięki wygranej Wisła przesunęła się w tabeli na miejsce dwunaste, Olza pozostaje szósta.

Wisła Strumień – Olza Pogwizdów – 4:1 (2:1)

Skład Wisły: Jodłowiec, Ustaszewski, Kotkowski (85min. Kawa Kamil), Markiton A., Hanusiak, Janduda (80min. Góra), Janota, Masłowski K., Czakon, Szczypka (75min. Kawa Sebastian), Markiton Ł.

Bramki zdobyli: Hanusiak Michał (6min.), Szczypka Maksymilian (18min.), Ustaszewski Mirosław (73min.), Kawa Kamil (93min.)